Najobľúbenejšia sexuálna poloha žien

Téma: Sex
Dátum: Jun 05, 2024

Najobľúbenejšia sexuálna poloha žien | Urocentrum Poradňa | Urológ Bratislava

To, čo sa páči väčšine, nemusí sa páčiť konkrétnemu jednotlivcovi. V priebehu života sa naše preferencie menia. A platí to aj o obľúbenosti sexuálnych polôh. Avšak výsledky poslednej štúdie českých renomovaných odborníkov celkom prekvapili. V otázke najobľúbenejšej polohy u žien jednoznačne zvíťazila poloha „na koníčka", teda keď žena sedí na ležiacom partnerovi. V tejto polohe si dokáže udržať mentálnu prevahu a určuje celé smerovanie milovania. Je pánom situácie. Ďalším aspektom je rýchlejšie dosiahnutie orgazmu. V polohe na koníčka dochádza k stimulovaniu prednej časti vagíny. Partner má pohodlný prístup aj k ďalším erotogénnym zónam, ako sú prsia a klitoris.

Načo si dať pozor?

Poloha je príjemná pre oboch partnerov. Pri nesprávnom prevedení môže dôjsť k poraneniu muža, pričom hrozí tzv. „zlomenina" penisu. Penis v tomto stave skutočne zlomený nie je, keďže mužský pohlavný orgán neobsahuje žiadnu kosť. Môže však dôjsť k poškodeniu toporivých teliesok, sprevádzanému silnou bolesťou. Ide o riešiteľnú záležitosť bez trvalých následkov, avšak je nutné včas vyhľadať lekársku pomoc urológa.

Zdroj: inpmdnes.cz

ZVERTE SA DO RÚK ODBORNÍKOM

Ak máte otázky, obavy, alebo si chcete rezervovať termín na vyšetrenie, kontaktujte nás mailom na info@urocentrum.sk alebo telefonicky, na čísle 0904 890 601. Radi vás uvítame v našej ambulancii Urocentrum - Bratislava, s.r.o., Vajnorská 40, 832 63 Bratislava, kde pohodlne zaparkujete priamo pred budovou polikliniky. Pacientov objednávame na presný čas, pričom sms a telefonické predvolávanie na vyšetrenie je samozrejmosťou.

NEMAJTE OBAVY, ZAČNIME VECI RIEŠIŤ.

MUDr. Jozef Dubravický, MPH

MUDr. Jozef Dubravický, MPH

Urológ, andrológ, sexuológ a transplantačný urológ MUDr. Jozef Dubravický, MPH študoval medicínu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Doplnkové štúdiá v obore absolvoval v Belgicku, Taliansku, Nemecku, Anglicku, Čechách, Argentíne a v Číne. Od roku 1996 vykonáva aktívnu prax a vyučuje študentov v Univerzitnej nemocnici v Bratislave, na Urologickej klinike s centrom pre transplantácie obličiek. Má atestácie z urológie, andrológie, onkologickej urológie a intervenčnej ultrasonografie. Špecializuje sa na otvorené, ale najmä endoskopické a laparoskopické urologické, transplantačné a andrologické operácie. Pravidelne publikuje v domácich aj zahraničných odborných médiách a prednáša doma i v zahraničí na odborných seminároch a konferenciách. Vedie vlastnú rodinnú urologickú ambulanciu, Urocentrum - Bratislava, s.r.o.

Vedeli ste, že