Skoncujte s obavami z rakoviny prostaty

Téma: Rakovina prostaty
Dátum: December 14, 2020

Skoncujte s obavami z rakoviny prostaty | Urocentrum Poradňa | Urológ Bratislava

STIAHNITE SI INFORMÁCIE ZDARMA

Hoci ide o jedno z najčastejších onkologických ochorení mužov, začať s chlapom tému rakoviny prostaty je tvrdý oriešok. Všeobecne sa my, muži, snažíme lekárom vyhnúť, kým nie je problém. A pritom prevencia či rýchla reakcia na podozrenie sú častokrát rozhodujúce.

KTO JE V OHROZENÍ?

Odhaduje sa, že problémy s ochorením prostaty má až 50 percent mužov, vo vyššom veku. Môže ísť o nezhubné ochorenie, teda tzv. benígnu hyperpláziu prostaty, ale aj o rakovinu prostaty. Rakovina prostaty je u mužov druhým najrozšírenejším zhubným ochorením a treťou najčastejšou príčinou úmrtia, zapríčinenou malígnymi nádormi.

MÁ RAKOVINA PROSTATY SYMPTÓMY?

Sú isté symptómy, ktoré môžu rakovinu prostaty indikovať, no automaticky ju nepotvrdzujú. Dôležitá je kontrola u odborníka. Medzi spomínané symptómy patria najmä:

  • nutkanie močiť, obzvlášť v noci
  • ťažkosti pri začatí močenia
  • prerušované či bolestivé močenie
  • slabý tok moču
  • ťažkosti s erekciou
  • bolestivá ejakulácia
  • krv v moči či v semene

TO, ŽE NEPOCIŤUJETE UROLOGICKÉ PROBLÉMY, EŠTE NEZNAMENÁ, ŽE ICH NEMÁTE

Vo všeobecnosti prevláda alibistický názor, že ak nepociťujeme problémy urologického charakteru, sme automaticky zdraví. To však dokáže potvrdiť alebo vyvrátiť len preventívna prehliadka u špecialistu. Preventívna urologická prehliadka dokáže odhaliť nádorové ochorenia prostaty, diagnostikovať ich a určiť vhodnú stratégiu liečby. Preventívnu prehliadku odporúčame absolovať minimálne raz za tri roky po 40 roku života muža. Skoncujte s obavami, „samodiagnostikou“ na internete a podobne. Zverte sa do rúk odborníkov. PROSÍM neváhajte. ABSOLVUJTE PREHLIADKU. Radi vás uvítame v našej ambulancii Urocentrum - Bratislava, s.r.o., Vajnorská 40, 832 63 Bratislava, kde pohodlne zaparkujete priamo pred budovou polikliniky. Pacientov objednávame na presný čas, pričom sms a telefonické predvolávanie na vyšetrenie je samozrejmosťou.

ZVERTE SA DO RÚK ODBORNÍKOM

Ak máte otázky, obavy, alebo si chcete rezervovať termín na vyšetrenie, kontaktujte nás mailom na info@urocentrum.sk alebo telefonicky, na čísle 0904 890 601. Radi vás uvítame v našej ambulancii Urocentrum - Bratislava, s.r.o., Vajnorská 40, 832 63 Bratislava, kde pohodlne zaparkujete priamo pred budovou polikliniky. Pacientov objednávame na presný čas, pričom sms a telefonické predvolávanie na vyšetrenie je samozrejmosťou.

NEMAJTE OBAVY, ZAČNIME VECI RIEŠIŤ.

MUDr. Jozef Dubravický, MPH

MUDr. Jozef Dubravický, MPH

Urológ, andrológ, sexuológ a transplantačný urológ MUDr. Jozef Dubravický, MPH študoval medicínu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Doplnkové štúdiá v obore absolvoval v Belgicku, Taliansku, Nemecku, Anglicku, Čechách, Argentíne a v Číne. Od roku 1996 vykonáva aktívnu prax a vyučuje študentov v Univerzitnej nemocnici v Bratislave, na Urologickej klinike s centrom pre transplantácie obličiek. Má atestácie z urológie, andrológie, onkologickej urológie a intervenčnej ultrasonografie. Špecializuje sa na otvorené, ale najmä endoskopické a laparoskopické urologické, transplantačné a andrologické operácie. Pravidelne publikuje v domácich aj zahraničných odborných médiách a prednáša doma i v zahraničí na odborných seminároch a konferenciách. Vedie vlastnú rodinnú urologickú ambulanciu, Urocentrum - Bratislava, s.r.o.

Vedeli ste, že