Cviky, ktoré by mala poznať každá dáma

Téma: Panvové dno
Dátum: November 21, 2023

Cviky, ktoré by mala poznať každá dáma | Urocentrum Poradňa

Popredný slovenský urológ, andrológ a sexuológ, MUDr. Jozef Dubravický, MPH odporúča 5 jednoduchých Kegelových cvikov na posielnenie svalov panvového dna, prispôsobených špeciálne potrebám žien. Väčšinu z týchto cvikov môžete precvičovať takmer kdekoľvek a kedykoľvek bez toho, aby si niekto všimol, že práve cvičíte. Cviky sú navrhnuté tak, aby žene pomohli posilniť svaly panvového dna, zlepšiť kontrolu močového mechúra, sexuálne funkcie a celkové zdravie panvy. Skutočne sa oplatí vedieť o nich viac.

*Pamätajte, že je dôležité vykonávať Kegelove cvičenia pravidelne niekoľko týždňov. Najlepšie 3 mesiace. Po tomto období pravidelného cvičenia pocítite výrazné zlepšenie sily panvového svalstva.  aby ste videli viditeľné zlepšenie sily panvového svalstva. Ak máte akékoľvek obavy alebo problémy so zdravím panvy, je dobré poradiť sa so špecialistom, ako je urológ alebo fyzioterapeut, ktorý vám môže poskytnúť poradenstvo prispôsobené vašim špecifickým potrebám. *

STIAHNUŤ ZADARMO

ZVERTE SA DO RÚK ODBORNÍKOM

Ak máte otázky, obavy, alebo si chcete rezervovať termín na vyšetrenie, kontaktujte nás mailom na info@urocentrum.sk alebo telefonicky, na čísle 0904 890 601. Radi vás uvítame v našej ambulancii Urocentrum - Bratislava, s.r.o., Vajnorská 40, 832 63 Bratislava, kde pohodlne zaparkujete priamo pred budovou polikliniky. Pacientov objednávame na presný čas, pričom sms a telefonické predvolávanie na vyšetrenie je samozrejmosťou.

NEMAJTE OBAVY, ZAČNIME VECI RIEŠIŤ.

MUDr. Jozef Dubravický, MPH

MUDr. Jozef Dubravický, MPH

Urológ, andrológ, sexuológ a transplantačný urológ MUDr. Jozef Dubravický, MPH študoval medicínu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Doplnkové štúdiá v obore absolvoval v Belgicku, Taliansku, Nemecku, Anglicku, Čechách, Argentíne a v Číne. Od roku 1996 vykonáva aktívnu prax a vyučuje študentov v Univerzitnej nemocnici v Bratislave, na Urologickej klinike s centrom pre transplantácie obličiek. Má atestácie z urológie, andrológie, onkologickej urológie a intervenčnej ultrasonografie. Špecializuje sa na otvorené, ale najmä endoskopické a laparoskopické urologické, transplantačné a andrologické operácie. Pravidelne publikuje v domácich aj zahraničných odborných médiách a prednáša doma i v zahraničí na odborných seminároch a konferenciách. Vedie vlastnú rodinnú urologickú ambulanciu, Urocentrum - Bratislava, s.r.o.

Vedeli ste, že