Bradavice/ Condylomata accuminata (abrázia, excízia kondylómov)

Genitálne bradavice (kondylómy, condylomata acuminata) sú nezhubným (benígnym) ochorením vírusového pôvodu. Spôsobujú ich tzv. HPV vírusy (Human Papillomae Virus – ľudský papilomavírus).

Ide o kožné výrastky, ktoré  vznikajú v oblasti vonkajšieho genitálu, a to tak u žien, ako aj u mužov. Veľmi často sú belavej alebo pleťovej farby, môžu však byť aj tmavo sfarbené. Veľkosť genitálnych bradavíc sa pohybuje od malých, voľným okom sotva viditeľných, až po útvary karfiolového tvaru.

 

OBRÁZOK:

 

V našej ambulancii realizujeme chirurgické odstránenie bradavíc (kondylómov) z oblasti genitálu a konečníka ako u mužov tak aj u žien. Na odstránenie bradavíc sa používa abrázia ostrou lyžičkou alebo kyretou, excízia skalpelom, prípadne tzv. tangenciálna alebo „shave“ (holiaca) excízia. Úspešnosť sa pohybuje okolo 80-100%.

 

 

 

 

 

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.